RSS
 

6 Yeni Film Vizyonda

13 Jul

6 Yeni Film Vizyonda

6 Yeni Film Vizyonda
Asla Pes Etme, Beni Orada Arama, O… Çocukları, Şantaj, Üç Haydut…

Asla Pes Etme
Jeff Wadlow’un yönettiği ve Sean Faris, Amber Heard, Cam Gigandet ile Evan Peters’in oynadığı “Asla Pes Etme” yüzlerce figüranın yer aldığı gösterişli dövüş sahneleri, kriz yaşayan bir ailenin içsel dinamiklerine vurgular ve bir genç adamın kendi geçmişiyle barışma/uzlaşma çabasını gözler önüne seren bir film.
Usta dövüşçü akıl hocası Jean Roqua ile çaylak öğrencisi Jake arasındaki karakter ağırlıklı ilişkiyle eşzamanlı giden hızlı tempolu ve ilgi çekici MMA dövüşü sahneleri yer alıyor.

Jake’in hayatındaki yeni dönüşümler, okulun en güzel kızı Baja ile tanışmasıyla başlar. Onun davetiyle bir partiye katılan Jake, orada Ryan adlı bir gençle istemeden kavga eder. Dövüşü kaybedince de çevresi tarafından küçümsenmeye başlar. Arkadaşı Max, Jake’e karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Jake, bu sporun başlı başına bir sanat olduğunu fark eder.


Beni Orada Arama
Todd Haynes’in yönettiği ve Cate Blanchett, Christian Bale, Heath Ledger ile Richard Gere’ın oynadığı “Beni Orada Arama” İstanbul Film Festivali’nin ardından vizyonda da yer alıyor.

Rock müzik ilâhı şarkıcı Dylan’ın hayatının yedi farklı dönemi, aralarında kadın oyuncuların da yer aldığı altı kişilik bir oyuncu kadrosu tarafından canlandırılıyor.

Filmin özgün ismi “I’m Not There”, Dylan’ın orijinal albümünde yer almayan meşhur parçasına gönderme yapıyor. I’m Not There, hikâyesini Dylan’ın şarkı sözü yazarlığındaki şiirsel anlatı üslûbuna uygun anlatıyor.

Filmin 2007 Venedik Film Festivali -En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, 2007 Venedik Film Festivali- Jüri Özel Ödülü ve 2008 Golden Globe- En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü aldığını da ekleyelim.

Hep Seni Aradım
Paul McGuigan’ın yönettiği ve Josh Hartnett, Rose Byrne, Matthew Lillard ile Diane Kruger’ın oynadığı Hep Seni Aradım, karmaşık ve sürprizlerle dolu senaryosuyla birçok yeteneği cezbeden ve oldukça beğenilen bir Fransız filmi L’Appartement’nin yeni versiyonu.

Şikago’nun Wicker Park bölgesinde yaşayan Matthew bir gün çalıştığı işyerinin penceresinden karşı kaldırımda en yakın arkadaşı Luke’a ait ayakkabı dükkânının vitrinine bakan bir kız görür.

Artık Matthew onunla tanışmak için her yolu deneyecektir ancak bu ilişkinin bütün yaşamını etkileyeceğinden haberi yoktur. Matthew ve Lisa birbirlerine aşık olurlar ve kader ağlarını örmeye başlar.

O… Çocukları
Murat Saraçoğlu’nun yönettiği ve Demet Akbağ, Özgü Namal, Sarp Apak ile Altan Erkekli’nin oynadığı “O… Çocukları”, çocuk psikolojisi, egitim, töre, annelik duygusu ve kadın erkek ilişkileri, toplumsal deger yargıları ve baskı ortamının sorgulandıgı tartışmalara yol açacak bir film.

Yıl 1981. Türkiye, askeri rejimin yönetimi altındadır. Hayat kadınlarının çocuklarına bakıcılık yapan emanetçi annenin, evinin ekseninde inanılmaz olaylar gelişecektir. Hayata dair tüm gerçeklerin ve duyguların iç içe örüldüğü bu evde yaşanacak dram ve trajik komik olaylar hafızalardan silinmeyecek.

Şantaj
Marcel Langenegger’ın yönettiği ve Ewan McGregor, Hugh Jackman, Michelle Williams ile Maggie Q’nun oynadığı “Şantaj” bir adamın tuhaf ve erotik kendini keşfetme serüvenini konu alan psikolojik bir gerilim. Film aynı zamanda yönetmen Marcel Langenegger’ın ilk çalışması.

Borsa simsarlarının kişisel hayatları çok kısıtlıdır. Onlar için “Liste” adında bir tür seks kulübü vardır ve cep telefonundan arayıp, dört kelime söylemeleri cinsel açıdan doyurucu bir gecenin başlangıcı olabilmektedir.

Borsa simsarlarından Jonathan’ın, son derece çekici ve gizemli bir kadınla girdiği ilişki, onu hayal bile edemeyeceği bir ihanet ve cinayet dünyasının içine sokar.

Üç Haydut
Hayo Freitag’ın yönettiği ve Müşfik Kenter, Oya Küçümen, Nilgün Kasapbaşoğlu ile Haldun Ergüvenç’in seslendirdiği animasyon film “Üç Haydut”, 20. yüzyılın önde gelen sanatçılarından, yazar, ressam, heykeltıraş ve illüstratör Tomi Ungerer’in 2 milyondan fazla satan ve 18 farklı dile çevrilen resimli çocuk kitabı “Üç Haydut”un sinema uyarlaması.

“Üç Haydut”, çocuklara has başkaldırıyı şairane hayallerle birleştiren bir animasyon.

İlk kez 1961 yılında yayımlanan “Üç Haydut”, daha önce pek çok defa beyazperdeye aktarılmak istendi. Ancak Tomi Ungerer, bu eserinin uzun metraja, hak ettiği şekilde dönüştürülebileceği konusunda kaygılıydı.

Karanlık ormanlarda Üç Haydut yaşarmış. Bir gün karşılarına çıkan arabada çalacak hiçbir şey bulamayınca, küçük yolcu Tiffany’yi kaçırmışlar. Ve işte asıl macera o zaman başlamış, çünkü küçük yetim Tiffany korkmadığı gibi, yeni bir aile buldum diye sevinmiş. Yanlarında Tiffany ile mağaralarına geri dönen Üç Haydut ise, hayatlarının hiç tahmin etmedikleri şekilde değişeceğinin henüz farkında bile değilmiş.

Kaynak : http://www.bilimseverler.com/2008/05/16/6-yeni-film-vizyonda/

Bu yazı toplamda 2629, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

 
1 Comment

Posted in TEKNOLOJİ

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

  1. yonca

    25 July 2008 at 11:31 am

    buraya bir an evvel batmani de koyun derim ben. özellikle imax teknolojisiyle izleyince inanılmaz güzel oluyor. 3 boyutlu izlemek bir başka oluyo kesinlikle.yalnız bilmeyenler için söliyim imax sadece istinye parktaki AFM lerde var. hadi iyi seyirler.