RSS
 

Archive for November, 2010

WordPress Cufon Font Türkçe Karakter Problemi

07 Nov

WordPress Cufon Font Türkçe Karakter Problemi; Bundan bir kaç gün evvel üzerinde saatlerce çalışıp sonuna yaklaştığım wp temamdaki Türkçe karakter problemimi bir türlü çözememiştir. Sonra cufon diye bir şey olduğunu keşfettim. Bu cufon web sitemizde dilediğimiz fontu kullanmamızı sağlıyor. Yani fontla yazan yerleri resim ya da flash gibi yapıyor ve öyle yayımlıyor. Bu da bize dilediğimiz fontu kullanma fırsatı veriyor.

Neyse fazla uzatmayalım, çözüm gayet basit. http://www.cufonfonts.com/tr adresinden beğendiğiniz fontu indirin. FTP programı ile wp içindeki tema klasörünüze firdiğinizde font ismi ile bir klasör göreceksiniz. Siteden indirdiğiniz dosyanın adını bu dosyanın adı ile değiştirin ve üstüne yükleyin. F5 yaptığınızda artık Türkçe karakterler gözükecektir.

İlla aynı fontu bulmanıza gerek yok, hoşunuza gidecek farklı fontlarda kullanabilirsiniz.

Yusuf TOPCU
07.11.2010

Bu yazı toplamda 15487, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

 
1 Comment

Posted in TEKNOLOJİ

 

Yeni Bir Düzen

07 Nov

Tahterevallinin diğer ayağındaki ülkemiz, Avrupanın düşüşe geçmesi ile engellenemez bir şekilde yükseliştedir. Bu da beraberinde Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların artmasına neden olmuştur. Şu anda Ülkemizin hemen her İlinde bu yükselişin önünü kesecek planlar yapılıyor ve bu planlar uygulamaya sokuluyor. Türk Milleti olarak bu provakasyonlara gelmeyelim. Şimdi çok daha dikkatli olalım.

“Allah’ın on pulunu bekleyedursun on kul Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul…”
Necip Fazıl Kısakürek

Artık 9 pul ile yaşamayı alışkanlık haline getirmiş insanların 1 pula kanaat ederek, diğer 8 pulunu paylaşma zamanı gelmiştir. Bu nasıl olur belli değil ama insanların bu bilinci benimsemeleri ve olgunlaşmaları elzemdir.

Gerçi şu da üstadın başka bir kelamı;

“Zaman ancak armutları olgunlaştırır.”
Necip Fazıl Kısakürek

Bu yazı toplamda 3900, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

 
 

Ölüm de Var Ey İsrail

07 Nov

r Yusuf Topcu | 29.04.2008 | Kategori Dünya | Düzenle

Bunu ne yahudi, ne hıristiyan ve ne de müslüman birileri yapabilir. Hatta ne budist ne de ateist birileri. Ve hatta satanistler bile bu kadar cani olamıyor.

Amaç ne? toprak, para, güç, daha, çok daha… Alın ulan Dünyayı alın nerenize sokacaksanız. Neyi paylaşamıyorsunuz, havayı mı? suyu mu? yiyeceği mi? giyeceği mi? Hangi haklı sebep, bu yaptığınız şerefsizliğin mazereti olabilir.

Şunu düşünüyorum, bunları yapmaları için emir alan kişilere, bu emirleri zürriyeti olmayan, çocuk sevgisinden yoksun, geçmişte de ebeveyn sevgisinden yoksun kokanalar. Bunları yapmak için de o ağızlardan maddi menfaatler uğruna bu emirleri yerine getirenlerde şerefsizlerin tillahı.

Çok para ile çok mu mutlu olacaksınız? Dünyanın nimetlerinden faydalanamadıktan sonra, istediğiniz şeyi yiyip, içemedikten sonra, özgürce koşup oynayamadıktan sonra alın o paralarınızı…

Hele birde ebedi azab, öldükten sonra neler olacak bir düşünün be.

Bu yazı toplamda 4798, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

 
No Comments

Posted in DÜNYA

 

Kopya Yapıştır Bir Gençlik

07 Nov

Merhaba!

Bu yazımızdaki konumuz Teknoloji ve Gelecek. Teknolojinin insan hayatına bir çok kolaylıklar sağladığı aşikâr, peki ya zararları?

* Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarının hala bir yararı bulunamamıştır. Şu an bile dünyada 27000 nükleer silah var ve bunlardan 4000’i her an harekete geçebilir.
* Çernobil kazası, radyasyon yayan cep telefonları, teknolojinin büyük icatlarından biri olan sigara nedeniyle teknoloji, kurbanlarını tedavi etmekle zaten yükümlüdür. Ancak günümüzde uygulanan kemoterapi (kimyasal tedavi) gibi tedavi yöntemi hastalığın kendisinden daha da kötüdür. Read the rest of this entry »

Bu yazı toplamda 3160, bugün ise 2 kez görüntülenmiş