RSS
 

Site Trafiğinizi Nasıl Patlatırsınız?

06 Dec

Bir websiteniz var ve hiç trafiğiniz yok mu?Bu makaleyi sonuna kadar okuyun ve trafiğinizi patlatın.Sitenizi tanıtabilceğiniz bütün yolları inceleyeceğiz.

Herşeyden önce,TV reklamları,radyo reklamları vb. çok pahalıdır.Bunlar kuşkusuz büyümeniz için en garantili yollar,fakat fiyatlar çok uçuk.Bir dergide yada gazetede bir sayfa reklam vermek $50.000.

Bu yüzden TV reklamları için yeterli paranız yoksa online pazarlamaya başvurmalısınız.Bu o kadarda kötü bir fikir değil.Bazen Tv reklamları hiçde etkileyici sonuçlar vermiyor.İnternette pazarlama daha ucuzdur ve düzgün yapılırsa size çok para kazandırabilir.

Belli ki internet pazarlamacılığının temeli arama motoru optimizasyonudur.İnternette sitenizi kaydedebileceğiniz yüzlerce arama motoru ve dizinler var.Kayıt olmak çok basittir.İnternette sizi farklı dizinlere ve arama motorlarına kayıt eden bazı şirketler vardır.Bunlardan biriyle 1 ay için anlaşın.Memnun kalırsanız uzun süreli anlaşmada yapabilirsiniz.Bu şirketlerden internette yüzlece var,Google’da aratıp bulabilirsiniz.

Bu şirketleri seçerken dikkatli olun.Çünkü sitenizi birden 75.000 dizine kaydedebilirler.Çoğu şirkette sitenizi FFA (Free For All) sayfalara kayıt edebilir ve sitenize sahte linkler verir.Bu yüzden arama motorlarından banlanabilirsiniz.Sadece sitenizi büyük arama motorlarına ve dizinlere ekleyen şirketlerle çalışın.

Evet bir aramam motoruna site eklemeyi öğrendiğimizi sanıyorum? Şimdi en önemli yere geldik:SEO. Sitenizi SEO için optimize etmek için anahtar kelime(keyword) yoğunluğunuzu en üst derceye çıkarmanız gerekiyor.Ayrıca sayfanızdaki **** taglarınızı da düzgün seçmeniz gerekiyor.

Eğer sitenizi SEO’ya nasıl uyumlu hale getirebilceğinizi bilmiyorsanız bir profesyonele başvurabilirsiniz.Bazı SEO uzmanları sitenizi optimize etmek için ayda $1.000 yada daha fazla isteyebiliyor.Bunların gerçek amaçları sadece paranızı almaktır.Sitenizi istedeğiniz kelimede birinci yapamazlar.

SEO’dan daha önemli şeyler de vardır.Mesala link popülerliği.Link popülerliği diğer sitelerin size verdiği link sayısıdır.Ne kadar çok link elde ederseniz arama motorlarındaki yeriniz yükselecektir.Link toplamınız için bir sürü yol vardır.Sitenizi bedava link sitelerine kaydedebilirsiniz,diğer web site sahipleriyle link takası yapabilirsiniz.Yada makale yazıp makale sitelerine gönderebilirsiniz.Yada bloglarda sitenizin reklamını yapabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse;ilk olarak sitenizi arama motorlarına kayıt ettirmelisiniz.Sonra makaleler yazıp makale sitelerine göndermelisiniz.Sitenizi Blogitive denilen sitelere kayıt ettirmelisiniz.Bu siteler siteniz hakında görüşler yazarlar ve sitenize link verirler böylce link popüleriteniz artmış olur.Diğer web site sahipleriyle link değişimi yapmalısınız.

Eğer sabırlıysanız bu yöntemlerin hepsini tek tek uygulamalısınız.Bu yöntemleri uygularsanız site trafiğiniz devamlı olarak artıcaktır.Sadece biraz sabırlı olun

Orjinal Metin Yazarı :Jim Pretin
Çeviren:Can Vural

Bu yazı toplamda 1635, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

 
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.