RSS
 

Mezoterapi Uygulamalari

07 Jul

Genetik ve yapısal nedenlerden dolayı belli bölgelerde daha fazla yağ birikmesi vücutta ‘bölgesel kilolar’ olarak kendini gösteriyor. Türk kadınının sıklıkla karşılaştığı sorun ise ‘orta tip alt taraf kiloları’ olarak isimlendirilen; basen ve üst bacakta yerleşen kilolar.

Dr. Seran Göçer
Bölgesel kilo ve selülit tedavisinde, etkinliği kanıtlanmış geleneksel tıp yöntemlerinden biri de ‘Mezoterapi’. Alan tedavisi anlamına gelen Mezoterapi, bugün başta Fransa olmak üzere birçok gelişmiş batı ülkesinde yaygın olarak kullanılıyor.

Memorial Hastanesi Medikal Estetik Bölüm Sorumlusu Dr. Seran Göçer mezoterapinin bölgesel kilo vermede nasıl uygulandığını anlattı. Temel hedefin; sorunlu bölgede küçük dozda ilaç enjeksiyonu yapılarak yağ hücrelerinin azaltılması olduğunu belirten Göçer, yöntem ile cilt altında biriken yağ hücrelerinin sıkıştırılarak sıvı atıkların vücuttan atılmasının sağlandığını söyledi.

DİYETİN İKİ KATI HIZLA İNCELME
Mezoterapi uygulanan bölgelerde, normal diyetle zayıflamanın iki katı hızla incelme sağlandığını belirten Dr.Seran Göçer şunları söyledi: “Mezoterapi ile dolaşım bozuklukları da tedavi edilmektedir. Dolaşımın düzelmesi ile lenfatik sistem canlanır ve cilt altında birikerek yağ hücrelerini sıkıştıran onların dolaşımlarını ve metabolizmalarını bozan birikmiş atık sıvıların vücuttan atılmasını sağlanır. Bu tedavide ayrıca toplar damarların duvarlarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışı da düzeltilmektedir. Bunun sonucunda yeni selülit oluşumu önlenmektedir.”

Bacak, kol ve karın bölgesinde uygulanan mezoterapide, çok düşük dozda ilaç kullanıldığından yan etkiye rastlanmıyor. Özellikle karaciğer yetmezliği ya da mide rahatsızlığı nedeniyle normal dozlarda dahi ilaç kullanamayan hastalar için güvenli bir yöntem olarak uygulanabiliyor.

Uygulama özel mezoterapi tabancası ile yapılıyor ve seans süreleri 15-20 dk arasında değişiyor. 1 aylık sürede 1 ya da 2 beden incelme sağlanması hedefleniyor.

Kaynak: ntvmsnbc.com

Kaynak : http://onlinesaglik.blogspot.com/2007/12/mezoterapi-uygulamalari.html

Bu yazı toplamda 1516, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

 
No Comments

Posted in SAĞLIK

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.