RSS
 

“Anadolu Ateşi” Madrid’te

13 Jul

İspanya\'nın başkenti Madrid\'de 15-18 Mayıs arasında sahne alan \'\'Anadolu Ateşi\'\' dans topluluğu, gösterileriyle İspanyolların büyük beğenisini topladı.İspanya‘nın başkenti Madrid‘de 15-18 Mayıs arasında sahne alan ”Anadolu Ateşidans topluluğu, gösterileriyle İspanyolların büyük beğenisini topladı.

“Anadolu Ateşi”, 25 Nisan’dan yana Bilbao, San Sebastian, Barcelona, Murcia ve son olarak Madrid Tiyatrosunda gösterilerini sürdürüyor.

Topluluk, gösterilerini 26 Mayıs’a kadar Alicante, Cuenca, Almeria ve Malaga kentlerinde tamamlayacak.


Madrid’deki 4 gösterisini de tamamen dolu salonda yapan “Anadolu Ateşi”nin yardımcı koreografı Alper Aksoy, İspanya’da ilk defa gelmelerine rağmen çok güzel bir ilgiyle karşılandıklarını söyledi.

“Gelen tepkilerin yüzde 95′i olumlu diyebiliriz. İspanyol organizatörlerle anlaşma yaptık. Yazın yeni bir turne için bir kez daha İspanya’ya geleceğiz” diyen Aksoy, gösterideki sunumların sadece İngilizce olmasının eleştirildiğini, bundan sonra gittikleri her ülkenin ana dilinde sunum planladıklarını kaydetti.

İspanya’da bu yaz düzenlenecek “EXPO Zaragoza 2008″in de seçtiği resmi gösteri gruplarından biri olduklarını belirten Aksoy, 21 Temmuz’da Zaragoza kentindeki Türk gününde büyük bir gösteri düzenleyeceklerini ifade etti.

Aksoy, Çin’in Şanghay kentindeki EXPO 2010 için de seçildiklerini bildirdi ve “Truva” adlı yeni gösterilerini en kısa zamanda yurtdışında temsil etmek istediklerini söyledi.

 

Kaynak : http://www.bilimseverler.com/2008/05/18/anadolu-atesi-madridte/

Bu yazı toplamda 1764, bugün ise 2 kez görüntülenmiş

 
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.