RSS
 

ANKA KUŞUNUN SİTESİ GÖÇTÜ

06 Jun

ANKA KUŞUNUN SİTESİ GÖÇTÜ

Türk hackerlar, ‘Anka Kuşu’na saldırdı
NASA’nın geçtiğimiz hafta Mars’a indirmeyi başardığı Phoenix (Anka Kuşu)’nun resmi internet sitesi Türk hackerların saldırısına uğradı.

İşte Mars’tan gelen ilk görüntüler…

Arizona Üniversitesi Ay ve Gezegen Laboratuarı’nın kurduğu site, Cumartesi günü kendilerine ‘Sgl loverz crew 2008’ adını veren Türkler tarafından hacklendi. İnternetteki saldırılar hakkında ipucu toplayan ve hackerların izin süren ‘Zone-h.org’ grubu, Türklerin, Mars görevi sitesi olan http://fawkes3.lpl.arizona.edu’nun güvenlik bariyerlerini iki kez ihlal ettiğini, iki hackerın da Türkiye’de olduklarının tespit edildiğini bildirdi.

Sitenin hacklendiği sırada, ziyaretçilerin Türk bayrağının dalgalandığı ve içinde “pwned by BLaSTER-Cr@zy_king, nasa teach ariz0na pwn3d??” mesajlarının olduğu bir başka website’ye yönlendirildikleri belirtildi.

Arizona Üniversitesi Ay ve Gezegen Laboratuarı sözcüsü Sara Hammond, Phoenix görevinin en ince detaylarına kadar anlatıldığı sayfaların bir sure kapatıldığını, dün sabah sitenin tekrar kullanıma açıldığını söyledi.

Sitede, Phoenix’in Mars göreviyle ilgili resmi haberler, resimler, çeşitli bilgiler ve kullanıcı yorumları bulunuyor. Phoenix görevi, Arizona Üniversitesi ve NASA’nın Jet Tahriki Laboratuarı tarafından yürütülüyor.

CİHAN

Bu yazı toplamda 1225, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

 
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.