RSS
 

BENZİN FİYATLARI CEBİNİZİ YAKIYORSA BU ARABA TAM SİZE GÖRE

18 Jun

BENZİN FİYATLARI CEBİNİZİ YAKIYORSA BU ARABA TAM SİZE GÖRE

Benzin derdine SON veren otomobil !
Bu otomobilin yakıt deposu var ama ne benzinle, ne motorinle ne de LPG ile doluyor. Fahiş petrol fiyatlarına darbe indirecek araç görücüye çıktı.

Japon otomobil üreticilerinden Honda, hidrojenle çalışan ilk modeli FCX Clarity’yi görücüye çıkardı. İlk bakışta standart bir sedan olarak görünen Clarity’yi sınıfındaki diğer araçlardan hidrojen ve elektrikle çalışan motoru ayırıyor. İlk etapta 200 adet üretilecek olan Clarity, sadece ABD’nin Kaliforniya eyaletinde leasing yoluyla satışa sunulacak.

OTOMOBİLİ DAHA YAKINDAN GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Hidrojen doldurma istasyonlarının varlığı sebebiyle bu eyaleti tercih ettiklerini söyleyen Honda yetkilileri, aracın sene sonuna doğru diğer ülkelerde de piyasaya sunulacağını ifade ettiler.

Artan benzin fiyatlarının kaçınılmaz olarak alternatif aramaya ittiği otomobil endüstrisi uzun bir süredir petrol bazlı yakıtlar yerine hidrojen ve elektrik gibi enerjiler üzerinde çalışıyor. Honda hidrojenle çalışan araç üretiminde bir ilki gerçekleştirirken, rakibi Toyota son birkaç yıldır hem benzin hem de elektrikle çalışan modeli Prius ile başarılı satış rakamları yakalamış durumda.

Bu yazı toplamda 1335, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

 
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.