RSS
 

Çeşme tatil yerleri

13 Jul

Çeşme tatil beldesi, kendi adıyla anılan yarımadada, İzmir’in batısında yer alan Çeşme, İzmir’e yakınlığı ile özellikle İzmir’de oturan ve keyifli yaz akşamlarına düşkün İzmirliler için Çeşme tatil yerleri listesinin başında geliyor. İzmir gibi bir merkeze yakınlığı, Ege insanının sıcaklığı, doğa açısından şanslı bir yöre olması, Çeşme’yi mutlaka görülecek tatil mekanları arasında üst sıralara çıkarıyor. Anadolu’nun her köşesinde rastlayabileceğiniz antik eserleri Çeşme’de de görebilirsiniz, ama bizce Çeşme’yi tarihi için değil güneşi, kumu ve cıvıl cıvıl gece hayatı için tercih etmelisiniz. Çeşme tatil cennetinde ilginizi çekebilecek başlıca eserler ya da bölgeler şunlardır: Çeşme Kalesi, Kervansaray, Çeşme Ilıcaları, Şifne (Reisdere) Kaplıca ve Çamuru, Yat Limanı, Alaçatı İskelesi, Çeşme-Altınyunus Yat Limanı.


Çeşme’de konaklayabileceğiniz otel, motel, pansiyon ve apartlar; :
Altın Yunus Oteli : Tatil Cenneti Çeşme’nin Kalem Burnu mevkiinde kurulmuş altın kumsalı, turkuaz renkli denizi ve muhteşem manzarası ile konuklarını ağırlıyor ve Çeşme otel keyfi yaşatıyor.
Altınyaz Hotel : Şehir gürültüsünden uzak, huzurlu tatil mekanları, eğlenceli tatil yerleri arayanlar için tatil cenneti Çeşme’de.
Arinnanda Hotel : Yeşillikler içinde ve kervansaray stilinde tasarlanmış, uçak erişimine 90 km. mesafede tatil mekanı.
Babaylon Hotel : Ege Kıyısı’nda Çiftlik Koyu’nda bulunan otel, Çeşme’nin tadını çıkarmak isteyenler için.
Çeşme Sheraton : Çeşme Ilıca, Çeşme otelleri arasında muhteşem bir deniz kıyısını Sheraton ile deniz yeri seven turistlere sunan bir seçenek. Büyüleyici bir ortam.
Dalyan Plaza : Ege Denizi, Dalyan Plaza Hotel lobisinde gözlerinizin önüne serilir. Deniz turizmi seven tatilciler için.
Delmar Hotel : Delmar Hotel, plajları ve şifalı suları ile ünlü Çeşme – Ilıca’dadır. Tatil tur yerine Çeşme otelleri listesinden Delmar Hotel tercih edilebilir.
Pırıl Otel : Çeşme otel seçeneklerinden 5 yıldızlı Pırıl Otel, tatil beldesi Çeşme’nin gülümseyen yüzünü görmek isteyenlere.
Rainbow Otel : Rainbow Otel’den yürüyerek çarşıya 10 dakikada, denize 15 dakikada ulaşabilirsiniz.
Sisus Hotel : Tatil cenneti Çeşme, keyifli bir tatil geçirmek isteyenleri Sisus Otel’de ağırlayabilir.

Çeşme bölgesinde bulunan araç kiralama acentaları;
Arı Turizm Artı Car Aysi Apex Bergin Tours Berlin City Clas Çözüm Devre DMS Dokay Duray Ege Eresinler Gençay Star Turizm Hobim Vip Green Auto Rent Kayalar Turizm Melisa Meriç MG Rent a Car Pegasus Pratik Pacific Rent a Car Bank Ruşen Rent Sky Turizm Toya Tulon Turizm Vip Limuzin Vipa Tur Zafer

Kaynak : http://www.bilimseverler.com/2008/07/03/cesme-tatil-yerleri/

Bu yazı toplamda 2541, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

 
1 Comment

Posted in TEKNOLOJİ

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

  1. izmir lokma

    4 December 2014 at 2:37 pm

    izmir lokma imalatıel değmeden üretim