RSS
 

Google Groups’a erişim yasağı kalktı

13 Jul

Geçtiğimiz günlerde 3 yıl hapis cezası alan Adnan Hoca lakaplı Adnan Oktar hakkında eleştiri sınırlarını aşan ifadeler bulunduğu gerekçesiyle erişimi engellenen Google Groups üzerinde yasak kalktı.Geçtiğimiz günlerde 3 yıl hapis cezası alan Adnan Hoca lakaplı Adnan Oktar hakkında eleştiri sınırlarını aşan ifadeler bulunduğu gerekçesiyle erişimi engellenen Google Groups üzerinde yasak kalktı.

Google‘un servislerinden grupların olduğu subdomain‘ine giriş aşağıdaki mahkeme kararıyla engellenmişti.


“Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir. T.C. Silivri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi 14.03.2008 tarih ve 2008/15 Nolu Kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

Access to this site has been suspended in accordance with decision no: 2008/15 of T.C. Silivri 2.Civil Court of First Instance.”

Gerekçe olarak ise kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar hakkında eleştiri sınırlarını aşan ifadeler bulunması gösterildiği iddia ediliyor.

Haberde erişimin engellenmesinin, Türk Telekom altyapısı üzerinden internete bağlanan (ADSL kullanıcıları gibi) ve Türk Telekom DNS’lerini kullananlar için geçerli olduğu da ifade edilmişti.

Halen Google Groups’a giriş yapamayanların ağ hizmetini devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirmesi ya da onarma seçeneğini kullanması tavsiye edildi.

 

Kaynak : http://www.bilimseverler.com/2008/05/18/google-groupsa-erisim-yasagi-kalkti/

Bu yazı toplamda 1420, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

 
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.