RSS
 

KOCAELİ’NDE ”HAVA TAKSİ” ULAŞIM HİZMETİ BAŞLADI

26 May

KOCAELİ’NDE ”HAVA TAKSİ” ULAŞIM HİZMETİ BAŞLADI

Denizden sonra ‘hava taksi’ – VİDEO
Kocaeli’nde hava taksi ulaşım hizmetinin başladığı, müşterilerin hava limanlarından alınarak İzmit Körfezi’ne, Haliç’e ya da adalara götürülebileceği bildirildi.

Deniz Pilot Hakan Osanmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gerekli izinleri alarak Kocaeli ile İstanbul arasında hava taksi taşımacılığına başladıklarını söyledi.

Kocaeli’nde biri hem denize, hem de karaya inebilme özelliğine sahip 3 uçakla iş adamları, sanatçılar ve yabancılar başta olmak üzere müşterilerine ulaşım hizmeti vermeye başladıklarını bildiren Osanmaz, şunları kaydetti:

”Kocaeli, Türkiye’nin ilk deniz uçağı üssü olacak. Vereceğimiz hizmetle artık işadamları, sanatçılar, ve yabancı müşterileri Yeşilköy ya da Sabiha Gökçen Hava Limanı’ndan alacağız İzmit Körfezi’ne, Haliç’e, boğaza, Adalar’a veya özel yatlarının bulunduğu bölgelere indireceğiz.

Bunun dışında Körfez turu düzenledik. Bu turumuz 3 kişilik gruplar halinde olacak. İsteyenler özel günlerinde uçağı kiralayabilecek. Özellikle düğününe ilginçlik katmak isteyen çiftler, uçağı gelin arabası gibi süsleyerek Körfez üzerinde tur atma imkanına kavuşacak.”

Osanmaz, uçağın saat ücretinin 500 avro, en az 3 kişi binilmesi koşuluyla 20 dakikasının ise 150’şer YTL olduğunu kaydetti.

AA

Bu yazı toplamda 1422, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

 
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.