RSS
 

ÜNLÜ VİDEO PAYLAŞIM SİTESİNE SÜRESİZ KAPATMA KARARI YOLDA

02 Jun

ÜNLÜ VİDEO PAYLAŞIM SİTESİNE SÜRESİZ KAPATMA KARARI YOLDA

Yasaklı YouTube’dan kötü haber !
YouTube’a erişim uzun bir süredir yapılamıyor. Açılmasını bekleyenler daha kötü sürprizlere hazır olsun…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, YouTube’da yayımlanan Atatürk’e hakaret içeren videolar için dünya genelinde erişim yasağı talep ediyor. Savcılık kaynakları, sitenin Türkiye’de resmi temsilcilik kurmaması halinde kapatma kararının süreceğini söylüyor.

TEMSİLCİLİK İÇİN SÜRE DOLUYOR

Öte yandan, internet güvenliğine ilişkin yasa, YouTube’un Türkiye’de güvenlik ve yetki belgesi ile lisans almasını, ofis açmasını ve vergi mükellefi olmasını zorunlu kılıyor.

Diğer ülkelerde bu zorunluluğu yerine getiren YouTube’un, aynı işlemi Türkiye’de de yapması için görüşmeler sürüyor. YouTube’a Türkiye’de temsilcilik açması için verilen 6 aylık süre de 23 Temmuz tarihinde doluyor.

YOUTUBE’UN TÜRKİYE BÜROSU YOK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bu nedenlerden dolayı görüntülerin “ana server”dan tamamen silinmesini istiyor. Ancak YouTube’un Türkiye’de temsilciliği bulunmadığı için savcılık muhatap sıkıntısı çekiyor.

Savcılık kaynakları, “Youtube’nin ABD’de bulunan merkez yönetimi bize cevap bile vermiyor. Buradaki tüm işlemleri avukatları aracılığı ile yürütüyorlar, bu da sitenin daha uzun süre ile kapalı kalmasına neden oluyor” diyor.

Bu yazı toplamda 1309, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

 
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.