RSS
 

2007 yılının en çok okunan yazarı

31 Dec

Yılın en çok okunan yazarı İlber Ortaylı

Kitapyurdu.com, İlber Ortaylı’yı, 2007 yılın en çok okunan yazarı ilan etti. Osmanlı’yı yeniden tanıttığı ve tarihin bıraktığı izleri irdelediği eseri “Osmalıyı Yeniden Keşfetmek” serisi, halen en çok satanların en gözde eseri olma özelliğini koruyor.

İlber Ortaylı; Osmanlı’yı üç kıtaya hükmeden yöneticileri ve yönetim şekliyle; Akdeniz dünyasındaki hakimiyetiyle, millet sistemiyle, 18. yüzyıl Avrupası’nda değişen devletler dengesindeki rolüyle ve şehirlerdeki yaşam biçimiyle kısacası kendine ait kimliğiyle özünden tanımaya ve kaynağından anlamaya hepimizi davet ediyor.

Kuruluşundan beri misyonunu hiç değiştirmeden “sadece kitap” alanında yoğunlaşan ve her yıl, bir önceki yıla nazaran iki katı artışla büyüyen Kitapyurdu.com İlber Ortaylı’nın tüm eserlerini set halinde alanlara da kampanya dışında da özel bir indirim uyguluyor.

‘Türkiye’de, en çok kitabı, okuyucuyla buluşturan internet sitesi’ sloganıyla üyelerine ulaşan ve her yıl hizmetine yenilikler ekleyen Kitapyurdu.com’un yöneticisi Sadi Kizir, ”2007 yılında en çok satan kitapları derlediğimizde İlber Ortaylı kitaplarının açık ara ile önde olduğu görülüyor. Bununla beraber, Kitapyurdu.com ‘Yeni kitabı çıktığında haber ver’ servisine; İlber Ortaylı’nın yeni kitabı çıktığında haberdar olmak için kayıt yaptıran üye sayısı ise 25 bini geçmiş durumda” diyor ve ekliyor: “Yeni dönemde kişiye özel kampanyalara ağırlık vererek, lider konumumuzu sürdüreceğiz.”

Öte yandan Kitapyurdu.com, yılın en çok okunan yazarı seçtiği İlber Ortaylı’nın kitaplarından bir set oluşturarak yüzde 30 oranında indirimle satışa sundu.

Bu yazı toplamda 2678, bugün ise 0 kez görüntülenmiş

 
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.