RSS
 

Yaz Geldi, Tatile Nereye Gidiyorsunuz?

01 Jun

En hesaplı ve en eğlenceli tatili nasıl yapabiliriz? Otel mi? Pansiyon mu? sizce hangi seçenek daha mantıklı? Sonra Otobüs ile mi gitsek, araba ile mi? yoksa uçak ile mi? Alış veriş derdide cabası, şort mu? mayomu? bikini mi? Güneş yağı almayı unutmayın, bir de Güneş sütü 🙂 Mayısta ben ofiste 30 dereceyi görüm temmuz ağustosta kavrulabiliriz.

Bir de nereye gitmek lazım; Alanya mı? Fethiye mi? Bodrum mu? Marmaris mi? Akdeniz mi? Ege mi? Şimdi bunlar yetmiyormuş gibi kuzeyde janjanlandı. Geçen yaz iki gün arayla karadenizden çıkıp akdenize indim, pek bir fark yok. Yukarıda yeşil çok daha güzel.

Mesela Abana, Sinop, Trabzon hele Uzun göl (eski adıyla şarağın gölü) 😉 babam öyle dedi. 2006 yazında rahmetli Niyazi amcamla gitmiştik. Bayburttan geçipte uzungöle gitmek yerine Trabzondan gitmek daha mantıklı. Bayburttan gitiim oradan biliyorum. Resmen ofroad yapıyorsunuz 10-20 km. hızın üzerine çıkmak mümkün değil. Hele birde dağlardan gelen suların gideceğiniz yolu uçurma riskide cabası. Sonra taş topla kendine yol yap git 🙂 Ama gitmekte lazım, insanlar İngiltereden gelmişler, otobüsten inip yürüyorlar bizim gittiğimiz yolu. Biz arabadan inemedik çok soğuktu 😛 Yani insanlar nerelerden gelip, güzelliklerimizi görmek istiyorlar ama biz İskoçya ya Dubai ye Maldiv Adaları na gidemiyoruz. İnşallah bir gün diyelim ve noktayı koyalım.

Bu yazı toplamda 2996, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

 
 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.